sobota, 19 stycznia 2013

Legowisko dla mało wymagającej klientki i kiermasz

Od jakiegoś czasu zbierałam się w sobie, żeby uszyć legowisko dla mojego psa. A właściwie matę, bo Igła śpi w klatce. ma oczywiście kocyki, ale zawsze tak w nich namiesza, że leża upchnięte w jednym kącie, a ona śpi na zimnym  dnie klatki. Więc postanowiłam uszyć jej sztywną matę, żeby jej było cieplutko.
Generalnie byłabym zadowolona, gdyby nie fakt że :
- mata wyszła za mała
- moja maszyną nadaje się na śmietnik
- żeby uszyć jedna mate potrzeba minimum 3 igieł (z moją maszyną)
- lamówka 1 cm jest zdecydowanie za wąska na wykończenie maty z 4 warstw ociepliny

Niby dałam radę i od góry nie wygląda to najgorzej (litery są krzywe, bo je szyłam na oko :) ). Pikowanie w kształcie kosteczki przyszło mi do głowy prawie na końcu. Zrobiłam je na czerwono.:) Podoba mi się.

Właścicielka, jak widać, też zaakceptowała matę :) Nie wiem tylko dlaczego na zdjęciu leży na niej bokiem, bo u mnie w komputerze jest w pionie...Od spodu niestety widać główny mankament- lamówka nie wszędzie złapała wszystkie warstwy materiału.Trudno, kolejna będzie lepsza. Na kolejna poprawkę tej nie miałam już siły i cierpliwości. Moja maszyna coraz bardziej daje mi do wiwatu. Tak dla porównania, na mojej Zośce złamałam już co najmniej kilka opakowań igieł, a na innych maszynach, na których szyłam (ok.10 sztuk) żadnej (!!!!). Wniosek jest jeden- coś z maszyną nie halo. Zaczynam zbierać na nową. Może zacznę na kiermaszu, który już w przyszłą niedzielę? Kto ma ochotę zajrzeć- zapraszam serdecznie!

Sztukolada- ul. Zwierzyniecka 3, Poznań
03.02- w godz. 13.00-18.00

2 komentarze:

 1. Aniu co do lamówki to przy 4-ch warstwach to i tak cyd,że tyle ci maty złapało.Ja przy jednej warstwie używam lamówki o wysokośći 3 cm.Co do maszyny - to albo masz chwytacz przestawiony i dlatego łamie Ci igły, albo sprawdż czy zygzak maszyny ustawiony w poprawnym położeniu przy szyciu prostym .Musisz to posprawdzać bo inaczej na igły nie zarobisz.Pozdrawiam E:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że lamówka była za wąska, ale nie miałam cierpliwości czekać aż kupię odpowiednią :)
   Co do maszyny, to była już w tej sprawie 3 razy w serwisie i pan twierdzi, że te chińskie tak po prostu mają. Więc cierpliwie będę odkładać na nowa, nie chińską.

   Usuń